На тлі енергоносіїв, що дорожчають, споживачі прагнуть задіяти альтернативні енергетичні ресурси, найдоступнішим з яких є сонячне теплове випромінювання. Особливо популярний підігрів басейну сонячними колекторами на заміських дачних ділянках. Одного разу встановивши теплову геліосистему, можна нагрівати воду басейнів різного об’єму не тільки влітку, а й в міжсезоння.
Підігрів води в басейні сонячним колектором – принцип роботи, будова
Як теплова енергія сонячних променів передається вмісту басейну? Для цього застосовується система передачі тепла, що включає такі конструктивні елементи:
- колектор, що складається з каркаса і закріпленого на ньому змійовика, який складається з безлічі витків трубки, наповненої теплоносієм;
- теплообмінник для передачі теплової енергії за принципом “вода / вода”;
- насосів, які забезпечують круговий рух в контурах геліоколектора і басейну;
- фільтрів, що очищають циркулюючу рідину;
- комплексу клапанів, які регулюють рух водних потоків;
- системи терморегуляції.
При необхідності підйому температури води в плавальному резервуарі до заданих значень включаються насоси, що забезпечують циркуляцію води в контурі “басейн / теплообмінник”. Якщо до цього моменту теплоносій в колекторі нагрівся до необхідних для ефективного теплообміну величин, регулювальні клапани направляють воду з резервуару до теплообмінника, де вона нагрівається і скидається назад. У контурі “теплообмінник / колектор” також відбувається постійна циркуляція. Таким способом енергія сонця переходить в басейн.
Якщо датчик температури сигналізує про прогрівання до заданої температури, клапанна система направляє воду повз теплообмінник назад в резервуар. Завдяки автоматичному управлінню роботою клапанів в басейні підтримується постійна комфортна температура.
Обігрів басейну сонячним колектором – особливості розрахунків і монтажу
Щоб домогтися швидкого і ефективного нагріву води в резервуарі, необхідно правильно співвіднести площу сонячного колектора і обсяг води, яка нагрівається. Крім того, коли проводиться установка сонячних батарей і інших геліосистем, враховуються такі чинники:
- правильний вибір майданчика для монтажу геліосистеми (поруч з резервуаром, на навісі над басейном, на даху недалеко розташованої споруди);
- напрямок колектора відносно сторін світу (ідеально – на південь, непогано – південний схід, південний захід, допустимо – захід і схід);
- кут нахилу геліоколектору (залежить від сезону, тобто висоти стояння світила).
Якщо простіше, то правильно встановлений тепловий колектор геліосистеми розташовується і направляється так, щоб максимально освітлюватися прямими сонячними променями. При правильному розташуванні пристрою, який приймає сонячну енергію, його необхідна площа розраховується як 65-95% від квадратури водного дзеркала резервуара. Більш точні розрахунки проводять фахівці, які встановлюють сонячні батареї. При цьому враховується географічна широта, сумарна інсоляція помісячна і посезонна в регіоні установки геліосистеми.
Хто професійно встановить підігрів басейну сонячними колекторами?
Монтаж геліосистем і правильне підключення допоміжного обладнання можна віднести до складних технічних завдань, тому довіряти установку настільки дорогого устаткування дилетантам – небажано. Якщо хочете домогтися ефективної роботи системи сонячного підігріву води в басейні на Вашій заміській ділянці, звертайтеся до послуг професіоналів Інсталсіс, які проектують і встановлюють інженерні системи під ключ вже який рік в столичному регіоні.
Наші грамотні інженери і досвідчені монтажники забезпечать температурний комфорт у Вашому басейні, причому комплекс послуг обійдеться зовсім недорого. Ми вміємо домовлятися і знаходити компромісні рішення. Звертайтеся до нас будь-яким зручним способом – послуги фахівців Інсталсіс поза конкуренцією за якістю робіт!
Поделиться ссылкой